Wizyt:
Dzisiaj: 38Wszystkich: 47609

Reguły pracy w zespole

Blog » Reguły pracy w zespole



W tym blogu od kilkunastu tygodni opisuję korzyści płynące z współdziałania w grupie jako zespole. Właśnie niedawno organizowałem kilka profesjonalnych kursów dla menedżerów z tematu funkcjonowania i rozwijania grupy pracowniczej. Bywalcy szkoleń omawiali problemy, które znają ze swojej pracy w różnego typu organizacjach. Po tym spotkaniu wypracowałem pięć dobrych praktyk współdziałania w zespole. Inne zasady da się odszukać też tu: Encyklopedia - Wydarzenia
Dalej zamieściłem dobrych praktyk funkcjonowania w grupie pracowników. Opisałem je jako case study rzeczywistych działań w firmie.
1. Przygotuj się na regularne zebrania działu pracowniczego
Tamara została niedawno dyrektorem działu logistyki. Pracuje z dość różnorodną grupą specjalistów z różnych dziedzin. Aby pracujący w tej firmie dali radę razem współpracować, kierowniczka przygotowuje cotygodniowe narady. Zebrania mają miejsce najczęściej w piątek o godzinie 10.00 oraz zabierają pracownikom 2,5 godziny. Po naradzie menedżerka zapisuje rezultaty spotkania oraz czynności do wykonania dla biorących udział w zebraniu członków zespołu.
2. Poznaj członków zespołu
Adam jest zatrudniony w departamencie marketingu. Na co dzień pracuje w projektach z nowymi i starymi pracownikami działu, ale oni pracują w pozostałych krajach. By ludzie funkcjonujący w opisywanej korporacji efektywniej ze sobą współpracowali, co miesiąc firma wysyła ich na 6 godzin na integracyjne narady w ekskluzywnym hotelu.
3. Akumulowanie wiedzy w zespole
Dagmara jest dyrektorem małej agencji z branży handlowej. Instytucja posiada w głównej siedzibie firmy 3 pracowników. Szefowa kupiła dla firmy specjalne oprogramowanie do akumulowania kompetencji w zakresie operacji w organizacji. Dzięki temu pracownicy mają możliwość współpracować razem i wiedzą, które aktywności są w tej instytucji.
To tyle haerowych myśli.
Opracowanie: Grzegorz Nowosielski
I JESZCZE JAK CO MIESIĄC TROCHĘ CIEKAWYCH DANYCH ODNOŚNIE WYJAZDÓW INCENTIVE Z MINIONEGO MIESIĄCA:
- Najchętniej zamawiana forma ćwiczeń : spotkania i aktywności wyprawowe ze znanym podróżnikiem
- Najwyżej ocenione w testach po szkoleniu zadania – opinie grup: scenariusz społeczny
- Średnia liczebność grupy zajęciowej: dwieście uczestników.
- Optymalne dla klienta dni tygodnia na event: piątek.
- Najczęściej preferowana część kraju: Warszawa

ŹRÓDŁO: Training Projects
Funkcjonujemy jako drużyna szkoleniowców z doświadczeniem menedżerskim ale także certyfikacjami związanymi z wspinaczką i grotołastwem, co umożliwia nam realizację imprez w formie plenerowej, łącząc budowanie postaw pracowniczych i zabawę o wysiłkowym charakterze. Pracujący dla nas animatorzy to jednocześnie autorzy artykułów w prasie branżowej i nieprzeciętne osobowości.
Nasze autorskie wyjazdy integracyjne i interaktywne szkolenia team building są rekomendowane przez setki korporacji z całego kraju.