Wizyt:
Dzisiaj: 18Wszystkich: 47589

Dobre instrukcje gry dla menedżerów

Eventy » Dobre instrukcje gry dla menedżerów


Gry menedżerskie oraz symulacje dla menedżerów muszą mieć zapisane zasady dla uczestników. Doświadczeni szkoleniowcy piszą w swoich poradnikach, jak ciężko jest skonstuować ciekawą historię do symulacji dla menedżerów. Potrzebne bywa duże doświadczenie oraz umiejętność analitycznego myślenia.
Dobre zasady postępowania uczestników case study powinny być sformułowane prostym językiem oraz łatwe do zapamiętania. W tym blogu prezentuję przypadek jasno i przejrzyście napisanych instrukcji symulacji dla biznesu. Zaczyna się tak: celem grupy będzie zbudowanie mostu, po którym bez problemu przejedzie ciężarówka z obciążeniem. Dowiedziałem się tego, gdy znalazłem ten portal:Profesjonalne Gry Menedżerskie 
Niżej przykład efektywnie sformułowanego zestawu reguł do gry menedżerskiej:
1.    Most trzeba budować jedynie z przyniesionego przez prowadzącego materiału.
2.    Most nie powinien łączyć dostępnych widocznych w zasięgu oka elementów (dla przykładu tablicy, drzwi itd.). Budowla nie powinien być również podwieszony lub wspierany z góry na przykład sznurkiem lub przez uczestnika gry. Musi leżeć w całości samodzielnie na podłożu.
3.    Auto musi być przetransportowany samodzielnie. W czasie transportu będzie przemieszczać się czterema kołami po budowli.
4.    Samochód powinien być przewieziony na moście w taki sposób, ażeby w każdym punkcie mostu znajdował się co najmniej 30 centymetrów nad ziemią.
5.    Pojazd będzie przemieszczany na moście przez tylko jednego uczestnika projektu szkoleniowego z grupy. Przejazd rozpoczyna się od ustawienia zabawkowego TIRa za znakiem postawionym przez szkoleniowca prowadzącego grę. Transport kończy się po dotarciu do mety. Następnie zabawkowy TIR musi  dalej ustać bez ruchu na moście więcej niż 10 sek.
6.    W momencie, gdy struktura budowli zostanie naruszona, ale zabawkowy TIR zostanie przewieziony po jezdni tak, aby w każdym punkcie mostu znajdował się co najmniej 50 cm nad ziemią, zabawa jest zakończona z pozytywnym wynikiem.
W innym wpisie na moim blogu zaprezentuję instrukcje innej gry decyzyjnej.
Hieronim Nawrotny
Redaktor tej notatki  jest absolwentem kierunku farmakologii Uniwersytetu Rzeszowskiego i studiów podyplomowych z obszaru  medioznastwa. Posiada certyfikat Instruktora Sprzedaży Relacyjnej AOS. Po studiach osiadł w Zgierzu.  Od jedenastu lat wykłada i rozwija badania dotykające tematyki logistyki i transportu w branży „windykacja należności”.

O NASZYM BLOGU:
Gry Interersonalne
Kursy dla pracowników
Gry licencjonowane
Motywowanie
symulacje Kaizen
Finanse dla niefinanstów
Certyfikacja trenerów
Opracowania dla wykładowców