Wizyt:
Dzisiaj: 55Wszystkich: 47278

Elementy prelekcji z zakresu funkcjonowania zespołów

Blog » Elementy prelekcji z zakresu funkcjonowania zespołów

Czytając ostatnie wyniki ankiet wywnioskowałem, że ludzie z natury integrują się w zbiorowości. Jeśli ma to miejsce wewnątrz organizacji oraz ludzie są wyznaczeni do stanowisk pracy, stają się oni udziałowcami grup funkcjonalnych. Następnie, wyrażając taką wolę albo z obowiązku angażują się w funkcjonowanie strategicznych jednostek biznesu, zespołów zadaniowych itd. Ludzie zaliczają się do zespołów niesformalizowanych albo grup wspólnych pasji, dla przykładu osób pasjonujących się podróżami albo motoryzacją. Uzasadnienie takiego stanu rzeczy czytelnik może przeczytać np. tu:   Korporacyjne Eventy Integracyjne
Pokażę teraz podstawowe ustalenia badawczy w zakresie funkcjonowania zespołów. Zespoły w firmie to coś więcej niż zwykłe zbiorowości. Objawiają się nie tylko wzajemnym zaufaniem, ale także nieprzeciętną wydajnością. Czym różnią się synergiczne zespoły w odróżnieniu od grup pracujących razem? Nieustanne skoncentrowanie na większej produktywności, co może przynosić konkretne efekty pracy zespołowej.
M.A. Katzenbach i D.K. Smith uważają, iż w grupie prawdziwych grup pracowniczych pojawiają się niekiedy takie, które osiągają wyniki wyprzedzające typowe racjonalne szacunki. Takie grupy pracownicze mają wewnątrz lojalność i motywację. Pochodzą one z akceptowania wolności tworzenia potrzebnej w uzyskiwaniu wyjątkowego rezultatu.
Dobrze działające zespoły bywają podobne do archetypicznej wspólnoty, w której potrzeba dzielenia się oraz szeroko podzielanego światopoglądu jest dominująca. Kompetencje i wiedza wszystkich członków społeczności są postrzegane jako najważniejszy zasób.
W niniejszym wpisie postanowiłem wykazać, iż zespół to całkiem złożone zagadnienie. Zwykłe, szkoleniowe podejście do tego zagadnienia często  je banalizuje.
Na tą chwilę to tyle haerowych wniosków.
Redakcja: Grzegorz Kowal
I DODATKOWO JAK ZAWSZE GARŚĆ CIEKAWYCH FAKTÓW DOTYCZĄCYCH TEAM BUILDING Z OSTATNIEGO OKRESU:
- Najchętniej zamawiana forma gier : nagrywanie filmów i teledysków
- Najlepiej ocenione w ankietach po szkoleniu ćwiczenia – oceny uczestników: gry topograficzno – poszukiwawcze
- Typowa liczebność zespołu uczestniczącego w grze: osiem pracowników.
- Preferowane dni tygodnia na impreze: sobota.
- Najczęściej zamawiana destynacja: Wrocław

ŹRÓDŁO: Training Projects
Istniejemy jako ekipa szkoleniowców z praktyką biznesową ale również kompetencjami związanymi z sportami ekstremalnymi, co umożliwia nam realizację eventów w formie plenerowej, łącząc budowanie postaw załogi i zabawę o sportowym charakterze. Pracujący dla nas szkoleniowcy to również autorzy książek poradnikowych i nieprzeciętne osobowości.